web analytics

Halı Yıkama ve Temizleme

Halı, evlerimizin olmazsa olmaz eşyası konumundadır. Evimizde kullandığımız halılar, ev sakinlerine ve misafirlere konfor sağlarken aynı zamanda diğer mobilyalarla dekorasyonu tamamlar. Yoğun kullanımı bulunan halılarımız zamanla yıpranmakta, renkleri solmakta ve kirlenmektedir. Bunun gibi durumlarda halılarımızın temizlik ve tamir ihtiyacı oluştuğu anlamına gelir.

UÇAR HALI PROFESYONEL HALI YIKAMA

Kirlenen ve yıpranan halıları, uygun yer bulunmaması ve aynı zamanda endüstriyel malzemelerin yokluğu sebebiyle evde yıkamak veya temizlemek yeterli sağlıklı sonuçları verememektedir. Bu sebeple halı yıkama veya halı temizleme işlemlerini profesyonel halı yıkıma fabrikalarına bırakmak daha doğru bir sonuç sağlamaktadır.

Halı Yıkama İçin Hemen Bizi Arayın
- 15 Yıl Halı Yıkama Tecrübesi - Ücretsiz Teslim - Antibakteriyel Yıkama - Profesyonel Ekip - Garantili Yıkama ve Hizmet

Halı Yıkama Randevusu oluşturmak ve daha fazla bilgi için hemen bizimle arayın.

HALI YIKAMA SÜREÇLERİ

Evinizden temizlenmesi için teslim alınan halılarınız, Uçar Halı Yıkıma Fabrikası’na geldiğinde yapılan ilk işlem toz almadır. Evimizin en çok kullanılan eşyası olan halılarımız aynı zamanda evimizin en çok toz tutan eşyasıdır. Bu sebeple halının daha iyi yıkanması, bakteri ve mikroplardan temizlenmesi için tozlarından mümkün olan en iyi şekilde arındırılması gerekmektedir.

Toz arındırılma işlemi sonrası halılarınız yıkama için havuzlara götürülmektedir. Havuzlarda ıslatılan halılar deterjan ve leke sökücü ile yıkanmaktadır. Daha yoğun temizleme ve leke çıkarma için endüstriyel makinelerle tamponlama yapılmaktadır. Halı yıkama işleminde kullanılan tüm deterjanlar antibakteriyel özelliklidir.

Halı yıkama işlemi sonrası halılarınız durulamaya alınmaktadır. Durulama işlemi sırasında halılarınızın tüylerinin kabarması ve canlılık kazanması için yumuşatıcı eklenmektedir. Durulama işleminin bitmesiyle birlikte halının içindeki suyu ve kalan deterjanı tamamen dışarı atması için santrifüj makinesinde sıkma işlemini alınır ve kurutma aşamasına geçilir.

Halı yıkama ve temizleme işleminden geçmiş halılarınız son olarak sizlere teslim edilmek üzere kokulu poşetlere geçirilir.

UÇAR HALI HİZMET NOKTALARI

Uçar Halı İzmir’in en eski halı yıkama hizmeti sunan firmalarından olup 2007 yılından bu yana profesyonel olarak halı yıkama ve temizleme hizmetini kusursuz olarak yapmaktadır. İzmir’in merkez ve yakın çevre ilçelerinde hizmetlerini yürütmektedir. Tüm halı temizleme hizmetlerinde profesyonel ekiplerimiz halılarınızı ev veya ofislerinizden teslim almakta ve halı yıkama sonrası teslim etmektedir. Başlıca hizmet noktalarımız:

 • Alsancak
 • Konak
 • Göztepe
 • Güzelyalı
 • Karabağlar
 • Narlıdere
 • Balçova
 • Bornova
 • Sarnıç
 • Menderes
 • Gaziemir
 • Çiğli

Halı Yıkama Randevusu oluşturmak ve daha fazla bilgi için hemen bizimle arayın.

SIKÇA SORULAN SORULAR (SSS)

Evde Halı Yıkamak Doğru mu?
Evde halı yıkama, halı yıkama alanın yetersizliği ve kullanılan endüstriyel malzemelerin bulunmaması sebebiyle verimli ve doğru olmamaktadır.
El Dokuma Halılar Nasıl Yıkanmalıdır?
El dokuma halılar kök boya kullanılarak imal edildiklerinden su ile temas sırasında renklerin birbirine karışma ihtimali bulunmaktadır. Böyle bir durumda el dokuma halısının kalitesi düşmektedir. Bu sebeple özellikle el dokuma halısında profesyonel halı yıkama servisinden faydalanmak gerekmektedir.
Profesyonel Halı Yıkamanın Avantajları Nelerdir?
Doğru yıkıma teknikleriyle yapılan halı temizleme veya halı yıkama işlemi sayesinde halılarınızın kullanım ömrü uzamaktadır. Aynı zamanda halılarınız profesyonel halı yıkama ile birlikte halının kullanım kalitesi artmakta ve yeniden canlılık kazanmaktadır.
Halı Kurutma İşleminden Önce Neden Sıkma Yapılmalıdır?
Halı kurutma işleminden mutlaka halının sıkma işleminin yapılması gerekmektedir. Halının yıkanmasından sonra kendi halinde kurutulması durumunda halının çürümesine, zamanla bozulmasına, küflenmesine, ilmeklerinin bozulmasına sebep olmaktadır.
Halının Tozları Neden Alınmalıdır?
Halının dahi iyi yıkanması, bakteri ve mikrop temizliğinin sağlanması için mutlak suretle tozlarının alınması gerekir.
Halı Yıkamada Kullanılan Deterjanların Özellikleri Nelerdir?
Halı yıkama veya halı temizlemede kullanılan deterjanlar antibaktiriyel ve mikrop öldürücü ve kiri engelleyen özelliktedir.
Halı Yıkamada Tazyikli Su Kullanılır mı?
Halı yıkamada kesinlikle tazyikli su kullanılmamalıdır. Tazyikli su kullanımı ile yapılan halı yıkamada halının kalitesini bozmakta ve kullanım ömrünü azaltmaktadır. Oto yıkama gibi yerlerde bu sebeple halı yıkama işleminin yapılması son derece sakıncalıdır.
Halı Nasıl Sıkılır?
Halı yıkama sonrası kurutulma aşamasına geçmeden önce halılar santrifürüj makinesinde sıkma işlemine tabi tutulur.
Her Halı Yıkanır mı?
Kullandığımız her halı profesyonel ekipler tarafından halının türüne göre farklı işlemlerle yıkanabilmektedir.
Halılar Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır?
Halılar kullanım durumu değişkenlik göstermekle birlikte en az senede 1 kez halı yıkanmalıdır.
Halının Yıkıma Sonrası Şekli Bozulur mu?
Hayır, profesyonel halı yıkama sonrası halınızın şekli bozulmamaktadır.

 

Click to rate this post!
[Total: 16 Average: 4]

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

HİJYENİK ÇÖZÜMLER

Yıkama ve temizleme alanlarımız hijyenik ve arındırılmış bölgelerden oluşmaktadır.

EKİP ÇALIŞMASI

Birbirene bağlı, uyumlu ve yardım etmeyi seven uzman ekibimiz ile hizmet veriyoruz.

HIZLI TESLİMAT

Çalışma sonrası en kısa süre içerisinde emanetlerinizi ambalajlı olarak tarafınıza ulaştırıyoruz.

Hemen Ara